PROJE BİLGİLERİ

PROJE SAHİBİ: Değişim Mantolama
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 2020-07-12
BİTİŞ TARİHİ: 2020-07-26

Serhat Gülsevim Apartmanı

Enerjinin, ekonomik ve sosyal politikaların önemli belirleyicisi olması, enerji sektörünü ekonomik kalkınmanın temel taşlarından biri yapmıştır. Sürdürülebilirlik kavramının en etkin olduğu alan enerjidir. Dolayısıyla dünyada ve Türkiye'de enerji kaynaklarının etkin kullanma yöntemlerinin oluşturulması gittikçe daha fazla önem kazanmaktadır.

 

Isı Yalıtımının Önemi Nedir?, Binalarda Isı Yalıtımı Ne İşe Yarar?

Isı yalıtımının önemi nedir? diye soracak olursak, iç mekanlarda daha hijyenik, daha az rutubetli, kış ve yaz aylarında daha sıcak veya daha soğuk bir atmosfer sağlaması sebebiyle ve bu sayede yaşam standardını yükselterek, daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam şansı tanıması ısı yalıtımı yapılmasının en önemli nedenidir şeklinde açıklayabiliriz. Yapılacak dış cephe ısı yalıtım uygulamalarıısı yalıtımının önemi, iç mekanlarda oluşabilen bir çok sorunun önüne geçebildiği gibi, yaşadığınız binanın duvarlarının dış etkilerden tamamen yalıtılması sayesinde, çok daha güçlü ve uzun ömürlü olmasını da sağlamaktadır.

Isı Yalıtımının Faydaları nedir? diyecek olursak, mevsimlere göre yazın sıcak havanın içeriye, soğuk havanında dışarıya çıkmasını, kış aylarında bunun tersi olarak dışarıdaki soğuk havanın içeriye, içerideki sıcak havanın dışarıya çıkışını engelleyerek, düzgün ve sağlıklı bir iklimleme olanağı sunar. Dış cephe ısı yalıtımı nedir? ve mantolama nedir? makalelerimizden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Hazır Web Sitesi Hazır Web Siteleri